Udstillerliste

Forårsmesse 2017

Som altid er der både gengangere og nye udstillere med på årets messe.
Her er lidt for både børn og voksne, unge og gamle, mænd og kvinder.
Her er lidt for de kreative og for dem der interesserer sig for mode, kunst, helse, have og hus.
Der er inspiration til hobby og fritid – og så er der masser af lækre fødevarer.

Som noget nyt laver vi i år et spændende temaområde med “Gear & Grej” i maskinhuset.
Her er både biler, bådmotorer, cykler, outdoor beklædning og udstyr, kajakker, ATV’er, Land Rovere og meget mere.
I det gamle smedeværksted holder Vestjysk Smedelaug gang i essen og viser det gamle håndværk.

Der er musik, aktiviteter og i det hele taget gør vi sammen med alle medarbejdere, udstillere og frivillige vores bedste for at gøre forårsmessen til et hyggeligt, interessant og stemnigsfuldt besøg.

Følg evt. med i begivenheden på facebook og bliv opdateret løbende.

Vil du være udstiller?

Der er stadig få ledige pladser tilbage til vores julemarked.
Er du interesseret i at booke en stand, så send os en mail med lidt information om dig selv/din virksomhed og dine produkter.

Nyhed: Gear & Grej – i maskinhuset

Fri Bike Shop Struer www.fribikeshop.dk
Struer Cykelklub www.struercykelklub.dk
Struer Squash Club www.struersquash.dk
GJ Tømrer og snedker med GJ Design www.gjtoemrer.dk
Land Rover Klubben
Vestjysk Smedelaug
Special-Butikken www.specialbutikken.dk
Dahl Pedersen www.dahlpedersen.dk
Bjerrum Biler www.bjerrumbiler.dk
Hv Elektro www.hv-elektro.dk
Kajakfreak www.kajakfreak.dk/
Skjern Maskinforretning www.skjernmaskinforretning.dk

Fødevarer

Ausumgaard www.ausumgaard.dk
Baking Sins IVS www.bakingsins.dk
Tvis Gårdbutik www.tvisgaardbutik.dk
Stilling Naturbbolcher www.stilling-naturbolcher.dk
Hveddegaard Bondegaards is www.hveddegaard.dk
Struer Håndbryg www.Struerhaandbryg.dk
Pandekageboden www.pandekageboden.dk
Aloevera4ever v/Elinkm www.myaloevera.dk/Elinkm
La Cantina Maria www.cantinamaria.dk
Vangsgaard Treat www.VangsgaardTreat.dk
Nordisk Tang www.nordisktang.dk
Dansk Portvin Import www.danskportvinimport.dk
Hargaard Vinimport www.hargaardvinimport.dk
Ostemesteren & Café O www.ostemesteren-struer.dk
Vesterhavsoksen www.vesterhavsoksen.dk
Kaffehygge www.kaffehygge.dk
Møllerup Brands v/Møllerup Gods www.moellerup.dk 
Fur Bryghus www.furbryghus.dk
Vinstrupoil www.Vinstrupoil.dk
Mads Eyde
Honningdrengene www.honningdrengene.dk
Tupperware
Vedovo Vine www.vedovowine.dk
Vestjyske Delikatesser www.Vestjyskedelikatesser.dk
Hærvejssalt www.haervejssalt.dk 
Nuts´n More www.nutsnmore.eu
Frk. Gram www.frkgram.dk
Sdr. Grønkær Gårdbutik www.gronkaer.dk
Ryderne www.ryderne.dk
Vedersø Vildt I/S www.Vedersøvildt.dk
Forbæk Økogrønt
Bageriet Max www.bagerietmax.dk
Nr. Kærgaard Bison www.tatanka.dk
Jyske Råvarer www.jyskeraavarer.dk
Herregårdens Madbutik moltrup.dk/herregardensmadbutik
Restaurant Ved Fjorden www.restaurant-vedfjorden.dk

Hobby, have og fritid

Expert Bremdal www.bremdal-radio.dk
Tømmergaarden XL-Byg www.tmg.dk
Lone Christiansen
Hos Rikke www.hosrikke.dk
Vestjysk Jagt & Fritid A/S www.vestjyskjagt.dk
World of Comfort ApS www.wofc.dk
Stråsø Savværk www.stråsøsavværk.dk
Stof2000 www.stof2000.dk
Little Living ApS www.littleliving.com
Hjerm FDF
Haveshoppen www.haveshoppen.com
EDC Ejendomsgruppen www.edc.dk/ejendomsgruppen-struer
Tombola
Røde Kors Patienstøtter og Samaritter
Kulturperlen www.kulturperlen-holstebro.dk
Bødkeriet www.bødkeriet.dk
Kaj Bech A/S www.kajbech.dk
Anker Bjerre A/S www.ankerbjerre.dk
Denwax www.denwax.com
Blicher Fuglsang www.blicherfuglsang.dk

Blomster, interiør og brugskunst

Baggårds Antik
ABA – DESIGN & LIVING www.abaliving.com
Dalgaard Living www.dalgaard-living.dk
Butik Rosenrød www.butikrosenrod.dk
Daniels Gartneri www.danielsgartneri.dk
Garant Morten Gardiner www.morten-online.dk
byFrey.dk www.byfrey.dk
First Choice Group www.firstchoiceliving.dk
Birkedal lertøj www.birkedal-ler.dk
Dorte Thesbjerg
Hans Jørn Madsen – Ben og horn
TjillerTjaller www.tjillertjaller.dk
Landsbymusen.dk www.landsbymusen.dk
By Winther Living www.bywintherliving.dk
Dollerup Skind

Tøj og mode

Humlum Kjoleforretning www.humlumkjoleforretning.dk
Skindland – Hos Gerda
Vendelbo www.hosvendelbo.dk
Hos Rikke www.hosrikke.dk

Helse og alternativ behandling

Bech Food www.bechfood.dk
Aktiv Helse Struer www.struer.aktiv-helse.com
Gunhilds Zoneterapi
KST Klinikken www.kstklinikken-struer.dk
ForeverLife www.myaloevera.dk/juliaforeverlife
bedre psykiatri, holstebro
Bailine Holstebro www.bailine.dk/holstebro-27056.htm

Nordvestkunst

Galleri-Svarre.dk www.galleri-svarre.dk
Pilefletter
Ib design www.ibdesign.dk
Ann-Merete Pinnerup www.unikavævet.dk
Bente Hornstrup
Karina Marie Baunsgaard Nørgaard www.karimari-arts.123hjemmeside.dk
Brittas Keramik www.brittas-keramik.dk
Galleri Kongsholm www.gallerikongsholm.dk
Bondgaardkeramik www.bondgaardkeramik.dk
Inge Monrad Lindhardt www.ingesmalerier.dk
Lili og Svend Erik

Håndværk og kunsthåndværk

Dekupørsaver Henning Lauritsen
Trædrejer Gunner Nygaard
byGrud www.instagram.com/bygrud
Henning Vesterbæk Keramik
TP-minksjaler www.tp-minksjaler.dk
Glasladen www.glasladen.dk
Anna’s Glas www.annasglas.dk
Luxhøj Design
Hjerm Kunstgalleri www.hjerm-kunstgalleri.dk
Else Støttrup
Læderværkstedet www.laedervaerkstedet.dk
by Viola www.byviola.dk
Perlefest www.perlefest.dk
Jæger Keramik www.jaegerkeramik.dk
Glitterflitter www.Glitterflitter.dk
Jytte Toft Keramik
Søndbjerggård ungdomshøjskole www.soendbjerggaard.dk
Jamik Design www.jamikdesign.dk
Inga vandsø Jacobsen
TermoBlow Aps www.termoblow.dk

Kom i kontakt

Vi gør meget ud af at finde de rigtige samarbejdspartnere, både i lokalområdet og på større plan.

Det gælder både i arbejdet med vores konventionelle drift og i arbejdet med udviklingen af nye produkter og tiltag på gården.

Vi er også altid nysgerrige efter at komme i kontakt med vores kunder, og du er derfor altid velkommen til at kontakte os pr. telefon eller mail, hvis du har spørgsmål eller kommentarer.

Nyhedsbrev Tilmeld dig nyhedsbrevet ved at indtaste din mailadresse og klik på 'tilmeld'.