Udstillerliste

Forårsmarked 2018

På årets forårsmarked finder du en spændende blanding af fødevareproducenter, bolig, mode og livsstils producenter, helseforretninger og meget mere.

Du kan både møde gengangere fra tidligere år, samt nye, spændende deltagere, som er med for første gang.

Vi lytter til brostenene

Bolig, mode & livsstil

Garant Morten Gardiner www.morten-online.dk
OK KØKKEN RENOVERING www.okkr.dk
First Choice Living www.firstchoiceliving.dk
Luxhøj Design
Dollerup Skind
Dahl Pedersen
Legehimlen.dk www.legehimlen.dk/
Denwax www.denwax.com
Hos Rikke www.hosrikke.dk
Humlum Kjoleforretning www.humlumkjoleforretning.dk/
Skindland
Muse Knitwear www.museknitwear.dk

Fødevarer

Ausumgaard www.ausumgaard.dk
Vestjyske Delikatesser i/s www.vestjyskedelikatesser.dk
GoForLocal-Food www.goforlocal.dk
Stilling Naturbolcher www.stilling-naturbolcher.dk
Pandekageboden www.pandekageboden.dk
Hveddegaard Bondegaards is www.hveddegaard.dk
Westjysk Smag www.westjysksmag.dk
Brændte Mandler
Aloevera4ever v/Elinkm www.myaloevera.dk/Elinkm
Tupperware Mona Larsen
Fur Bryghus www.furbryghus.dk
Honningdrengene www.honningdrengene.dk
Udgaards Bryghus www.udgaards-bryghus.dk
Vedersø Vildt
Almondeli.dk www.almondeli.dk
Struer Håndbryg www.struerhaandbryg.dk
Tvis Gårdbutik
Geddal Gaardbryggeri www.geddal-gaardbryggeri.dk
Jyske råvarer www.jyskeraavarer.dk
Nuts’n more www.nutsnmore.eu/da/
Rahbeks Vinhandel www.rahbek-vin.dk
Hargaard Vinimport www.hargaardvinimport.dk
Winefamly/Vildmedvin www.vildmedvin.dk
Vedovo www.vedovowine.dk/

Helse & alternativ behandling

ForeverLife www.myaloevera.dk/juliaforeverlife
Facefit.dk www.facefit.dk
Bailine Holstebro www.bailine.dk
World of Comfort ApS www.wofc.dk
Birkegården’s Sæberi www.birkegaardenssaeberi.dk
Avera www.avera.se
Anatomia www.anatomia.dk

Hobby & fritid

Kaj Bech www.kajbech.dk
FDF Hjerm
XL-Byg Tømmergaarden Struer www.tmg.dk
Stråsø Savværk
Vestjysk Jagt & Fritid A/S www.vestjyskjagt.dk
RieKrogh www.riekrogh.dk
Daniel´s Gartneri Danielsgartneri.dk
Vejrum Borger og gymnastikforening
UrbanWinner Cykelhjelme www.urbanwinner.dk
Holstebro Golfklub www.holstebrogolfklub.dk
Vinderup Skov & Have v/ Vinderup Maskinforretning A/S www.vnsh.dk
FØNIX Komfort / Power Wheels www.fonixkomfort.dk
Kulturperlen Holstebro www.kulturperlen-holstebro.dk/

Håndværk & kunsthåndværk

Ringkøbing Børstebinderi www.ringkobing-borsten.dk
by Viola www.byviola.dk
Nordlys Denmark www.nordlysdenmark.dk
GJ Tømrer og Snedker www.gjtoemrer.dk
TermoBlow Aps termoblow.dk
Dekupørsaver Henning Lauritsen
Hans Felthaus www.felthaus.dk
Trædrejer Gunner Nygaard
byGrud
Dorte Thesbjerg
TP-minksjaler www.tp-minksjaler.dk

Håndværk & kunsthåndværk

Go-hobby.dk www.go-hobby.dk
Annette Horsholt
Henning Vesterbæk
Glasladen www.glasladen.dk
Perlefest www.perlefest.dk
Sonja Plougsgaard www.facebook.com/smykkeunika
Else Støttrup
JHK DESIGN www.jhk-design.dk
Glitterflitter og Nørklemutti Www.glitterflitter.dk 
Jenny Byskov Keramik www.jennybyskov.wixsite.com/keramik
Bodil Juul – malerier www.bodiljuul.dk
Hans Jørn Ølgaard Madsen www.benoghorn.blogspot.com
charlotte madsen
Krystallen
enough www.enough.as
Jytte Toft

Nordvestkunst

Kirsten Rysbjerg
Bente Hornstrup
Peder C S Christensen
Lisbeth Grønbæk Hansen
Anna Grethe Bundgaard www.gallerikongsholm.dk
Karina Marie Baunsgaard Nørgaard www.karimari-arts.123hjemmeside.dk
Anna-Grethe Arnum Jørgensen www.galleri-svarre.dk
Ernst Svarre Jørgensen www.galleri-svarre.dk
Ann-Merete Pinnerup www.unikavævet.dk
Inge Lis Bendix www.ibdesign.dk
Unika Smykker
Brittas Keramik www.brittas-keramik.dk

Foreninger

Støtteforeningen for solstrålen www.solstraalen-stoetteforeningen.dk
Tombola www.foertidspensionist.dk
Natteravnene

Vil du være med som udstiller?

Der er stadig få ledige pladser tilbage til vores julemarked.
Er du interesseret i at booke en stand, så send os en mail med lidt information om dig selv/din virksomhed og dine produkter.

Kom i kontakt

Vi gør meget ud af at finde de rigtige samarbejdspartnere, både i lokalområdet og på større plan.

Det gælder både i arbejdet med vores konventionelle drift og i arbejdet med udviklingen af nye produkter og tiltag på gården.

Vi er også altid nysgerrige efter at komme i kontakt med vores kunder, og du er derfor altid velkommen til at kontakte os pr. telefon eller mail, hvis du har spørgsmål eller kommentarer.

Nyhedsbrev Tilmeld dig nyhedsbrevet ved at indtaste din mailadresse og klik på 'tilmeld'.